TARZANS CUP 2

See results tables below. Click on the column header to sort by Name, Overall, etc. Use the SEARCH field to filter the results.

ATTENTION: Wave#2 (9:00am) results are separate below. Coeds and Teams Ranking: Remember, your team time is the last finisher’s one:)

SOLO FEMALE – Top 4:

1st: Anji Rehm (39:30)
2nd: Cynthia Sharp (39:31)
3rd: Shelley Frievalt (41:57)
4th: Robyn Goldman (42:54)

Bib Lastname Firstname Gender Age City State Start Finish Overall Points Penalty Comment
317 Rehm Anji F 34 Sunny Isles FL 10:59:46.9 00:39:30.6 1 4
60 Sharp Cynthia F 42 Miami FL 08:48:41.8 00:39:31.7 2 3
334 Frievalt Shelley F 38 Miami FL 10:59:46.9 00:41:57.7 3 2
298 Goldman Robyn F 28 boca raton FL 10:59:46.9 00:42:54.4 4 1
311 Hadley Asha F 30 Miami FL 08:48:41.8 00:45:11.9 5
58 Villegas Melvia F 30 Miami FL 08:48:41.8 00:49:20.4 6
343 Nadeau Terry F 49 10:59:46.9 00:50:20.5 7
162 Alayon Yordana F 31 Miami FL 10:07:36.4 00:50:30.7 8
194 Mockenhaupt Crista F 40 Delray Beach FL 10:07:36.4 00:50:51.5 9
195 Rose Ilene F 47 Delray Beach FL 10:07:36.4 00:50:51.8 10
59 Batista Arianna F 39 Miami FL 08:48:41.8 00:50:54.7 11
339 Garcia Marisol F 30 Miami FL 10:07:36.4 00:51:24.7 12
206 Gomez Carolina F 35 Fort Lauderdalle FL 10:07:36.4 00:54:03.8 13
288 Townsend Jodie F 46 Pompano Beach FL 10:59:46.9 00:54:04.1 14
189 grogan shawn F 43 Coral Springs FL 10:07:36.4 00:54:25.7 15
23 Arias Juliana F 33 West palm beach FL 08:48:41.8 00:54:52.6 16
305 Bearden Samantha F 39 Miami Beach FL 10:59:46.9 00:56:41.3 17
329 Alonso Victoria F 10 Plantation FL 08:48:41.8 00:58:57.3 18
327 Herrera Katherine F 19 Miami FL 08:48:41.8 00:59:06.8 19
328 Velasquez Andrea F 19 Miami FL 08:48:41.8 00:59:51.7 20
321 Zurita Haley F 12 Plantation FL 08:48:41.8 01:05:52.8 21
322 Nurgz Ashley F 13 Plantation FL 08:48:41.8 01:06:04.8 22
344 Roman Milena F 40 Miami FL 10:07:36.4 01:06:45.2 23
22 Agatstein Eileen F 30 Plantation FL 08:48:41.8 DNF

SOLO MALE – Top 4:

1st: John Mcclellan (30:05)
2nd: Cyrus Writer (30:13)
3rd: Andrew Zoellner (30:17)
4th: Lee Cotton (31:03)

Bib Lastname Firstname Gender Age City State Start Finish Overall Points Penalty Comment
163 Mcclellan Jonn M 38 West Palm Beach FL 10:59:46.9 00:30:05.7 1 4
320 Writer Cyrus M 26 Pembroke Pines FL 08:48:41.8 00:30:13.2 2 3
8 Zoellner Andrew M 27 Miami Beach FL 08:48:41.8 00:30:17.4 3 2
30 Cotton Lee M 32 Miami Beach FL 08:48:41.8 00:31:03.9 4 1
13 Mello Pedro M 36 Miami Shores FL 08:48:41.8 00:35:07.0 5
349 Gu Jesus M 24 10:59:46.9 00:35:36.7 6
33 Stolz Ric M 32 North Miami Beach FL 08:48:41.8 00:35:45.5 7
34 sobb jeffrey M 43 lake worth FL 08:48:41.8 00:36:31.5 8
204 Salvino Robbie M 30 Davie FL 10:59:46.9 00:36:49.1 9
24 Puerto Jose M 47 Coconut Creeck FL 08:48:41.8 00:36:50.8 10
29 Rogers Thomas M 39 Jupiter FL 08:48:41.8 00:36:53.1 11
5 Alexander Gregory M 47 Coral Gables FL 08:48:41.8 00:37:31.8 12
340 Roque Antonio M 36 Miami FL 10:07:36.4 00:37:50.6 13
6 hanson edward M 44 miami FL 08:48:41.8 00:37:54.2 14
249 Cranshaw Ryan M 37 Cooper City FL 10:59:46.9 00:38:32.6 15
181 Oconnor Sean Ace M 33 Boca Raton FL 10:59:46.9 00:38:42.6 16
316 Graviti Ryan M 30 Miami Lakes FL 10:59:46.9 00:38:50.0 17
313 Pargament Mathew M 10 Miami FL 08:48:41.8 00:39:13.3 18
342 Dempsey Jeff M 44 Miami FL 10:07:36.4 00:39:53.2 19
182 Gordillo Chris M 37 Pembroke Pines FL 10:07:36.4 00:40:01.4 20
346 Diah Tejh M 26 10:59:46.9 00:40:03.8 21
314 AlAsfour Jasem M 31 08:48:41.8 00:40:18.1 22
248 Elias Elio M 43 Miami FL 10:59:46.9 00:40:36.5 23
289 Castaneda Edward M 41 Davie FL 10:59:46.9 00:41:17.1 24
337 Estevez Francis M 41 Miami FL 10:07:36.4 00:42:42.7 25
165 KIRSCHNER GREGORY M 53 HOLLYWOOD FL 10:07:36.4 00:43:17.0 26
183 Iraola Carlos M 38 Coral Gables FL 10:07:36.4 00:43:20.6 27
254 Thomas John M 34 Miami FL 10:59:46.9 00:44:30.6 28
7 Perkinson Jonathan M 35 Lighthouse Point FL 08:48:41.8 00:45:55.7 29
205 GIARDINA TODD M 36 CORAL GABLES FL 10:07:36.4 00:46:21.1 30
338 Roque Christian M 14 10:07:36.4 00:46:34.1 31
312 Gutierrez Modesto M 16 Miami FL 08:48:41.8 00:46:43.0 32
164 Kirschner Charles M 54 Ft Lauderdale FL 10:07:36.4 00:47:03.2 33
341 Davis Carl M 38 Miami FL 10:07:36.4 00:47:23.4 34
161 Dalmau David M 39 MIAMI FL 10:07:36.4 00:49:41.5 35
323 Zurita Jamilton M 36 Plantation FL 08:48:41.8 00:51:19.3 36
190 Yanofsky Stuart M 51 Sunrise FL 10:59:46.9 00:51:39.0 37
245 Galvis Edgar M 53 Pembroke Pines FL 10:59:46.9 00:51:59.3 38
246 arenas ricardo M 47 miami FL 10:59:46.9 00:52:05.1 39
243 Cua Lito M 45 Miami FL 10:59:46.9 00:52:19.0 40
244 Mata Hector M 53 Miami FL 10:59:46.9 00:52:27.2 41
345 Perera Danny M 26 10:59:46.9 00:53:18.4 42
17 Cardenal Marcelo M 36 miami FL 08:48:41.8 00:54:59.3 43
211 Martinez Nick M 29 Miami FL 10:07:36.4 01:00:42.5 44
184 Bernal Rene M 14 Miami FL 10:07:36.4 01:00:55.3 45
306 Sirianni Nicholas M 47 Miami FL 10:59:46.9 01:04:12.4 46
247 Mendoza Rene M 43 Lauderhill FL 10:59:46.9 01:11:42.0 47
16 SUAREZ GUILLERMO M 52 MIAMI FL 08:48:41.8 DNF
220 Amador Rich M 38 Miami FL 10:07:36.4 DNF
180 Erickson Aaron M 35 Delray Beach FL 10:07:36.4 DNF
333 Bayardelle Eddy M 60 New York NY 10:59:46.9 DNF
269 Bernal Rene M 39 Miami FL 10:59:46.9 DNF
299 Van Horn Greg M 31 Boca Raton FL 10:59:46.9 DNF

COEDS – Top 4:

1st: TSBBC – Keith Darby & Viktoria Telek (39:56);
2nd: Trey & “Jane” Willet (44:03),
3rd: “High 5” w/ Richard Menning & Heidi Sell (45:10);
4th: “LDW” w WK & Laurie Domico (54:21)

Bib Lastname Firstname TeamName Gender City State Start Finish Overall Points Penalty Comment
39 Darby Keith BootCampCouple M Miami Beach FL 08:48:41.8 00:30:30.1 1
40 Telek Viktoria BootCampCouple F Miami Beach FL 08:48:41.8 00:39:56.6 2 4
319 Mantraz Eddy CintronTeam M 08:48:41.8 00:40:01.3 3
265 Willett Trey Team_Willett M Fort Lauderdale FL 10:59:46.9 00:43:59.9 4
266 Willett Runner2 Team_Willett F Fort Lauderdale FL 10:59:46.9 00:44:03.3 5 3
287 Mennig Richard High 5 M Miami FL 10:59:46.9 00:45:07.6 6
286 Sell Heidi High 5 F Miami FL 10:59:46.9 00:45:10.4 7 2
31 Alonso Mary Ball n Chain F Plantation FL 08:48:41.8 00:47:37.5 8
255 Domico Laurie LDW F Delray Beach FL 10:59:46.9 00:54:12.0 9
256 Domico WK LDW M Delray Beach FL 10:59:46.9 00:54:21.2 10 1
15 Martir Angel Beach ninjas M Miami FL 08:48:41.8 00:55:13.2 11
14 LaRusso Stephanie Beach ninjas F Miami FL 08:48:41.8 00:55:28.8 12
318 Cintron Monica CintronTeam F 08:48:41.8 00:55:37.8 13
159 Harke Lance Team HCB M Miami Shores FL 10:07:36.4 00:57:18.5 14
160 Engel Sarah Team HCB F Miami Shores FL 10:07:36.4 00:57:34.7 15
32 Alonso Domingo Ball n Chain M Plantation FL 08:48:41.8 00:58:15.0 16
347 Brook Joanne Insanity F 10:59:46.9 00:59:35.4 17
222 Perry Runner2 Team_Perry M Fort Lauderdale FL 10:07:36.4 01:00:05.8 18
221 Perry Leslie Team_Perry F Fort Lauderdale FL 10:07:36.4 01:00:41.9 19
191 Hill Jason This aint everest expedition M Boca Raton FL 10:07:36.4 01:02:12.5 20
192 Hill Elise This aint everest expedition F Boca Raton FL 10:07:36.4 01:02:21.8 21
270 pantazes EDRA Team_pantazes F miami FL 10:59:46.9 01:07:10.7 22
268 torres Runner2 Team_torres F hollywood FL 10:59:46.9 01:10:17.4 23
272 Ruda Matthew Team_Ruda M Miami FL 10:59:46.9 01:10:18.9 24
267 torres cesar Team_torres M hollywood FL 10:59:46.9 01:10:20.7 25
273 Ruda Runner2 Team_Ruda F Miami FL 10:59:46.9 01:10:52.0 26
275 Fernandez Runner2 Team_Fernandez M Miami FL 10:59:46.9 01:11:25.8 27
274 Fernandez Jenny Team_Fernandez F Miami FL 10:59:46.9 01:11:32.6 28
271 pantazes Runner2 Team_pantazes M miami FL 10:59:46.9 01:11:59.7 29
276 Boussoffara Ali Team_Boussoffara M north Bay Village FL 10:59:46.9 01:12:13.3 30
277 Boussoffara Runner2 Team_Boussoffara F north Bay Village FL 10:59:46.9 01:12:16.1 31
348 Ullman Heath Insanity M 10:59:46.9 DNF

TEAMS – Top 4:

1st: “Team Charles” (36:26);
2nd: “TSBBC – The South Beach Booth Camp – Team 1” (40:14);
3rd: “Adventure Sports” (40:25);
4th: “The Untouchables” (41:25)

Bib Lastname Firstname TeamName Gender City State Start Finish Overall Points Penalty Comment
43 Chorney Ivan Team_Booth_Camp1 M Miami Beach FL 08:48:41.8 00:30:41.3 1
241 Quintero Rodrigo OUTLAWS M miami FL 10:59:46.9 00:31:30.7 2
303 Brisbane Syd Team NFC M Miami FL 10:59:46.9 00:31:52.5 3
234 Krenkel Hal CrossFit29_III M Key Biscayne FL 10:07:36.4 00:36:08.6 4
25 Charles Fritz Charles M Miami FL 08:48:41.8 00:36:11.5 5
26 Espiritusanto Damaso Charles M Miami FL 08:48:41.8 00:36:13.8 6
27 Amadeo Miguel Charles M Miami FL 08:48:41.8 00:36:19.8 7
261 Callejas Santiago The Untouchables M Miami FL 10:59:46.9 00:36:25.3 8
28 Talavera Jorge Charles M Miami FL 08:48:41.8 00:36:26.1 9 4
233 Torres Christopher CrossFit29_III M Key Biscayne FL 10:07:36.4 00:36:26.1 10
301 Rosales Daniel Team NFC M Miami FL 10:59:46.9 00:36:26.4 11
41 Youngman Jason Team_Booth_Camp1 M Miami Beach FL 08:48:41.8 00:37:01.9 12
66 AdventureSports Runner2 Adventure Sports M Miami FL 08:48:41.8 00:38:11.7 13
67 AdventureSports Runner3 Adventure Sports M Miami FL 08:48:41.8 00:38:17.0 14
290 Cuevas Pierre Yeguas M coral springs FL 10:59:46.9 00:38:17.3 15
44 McKee Brie Team_Booth_Camp1 F Miami Beach FL 08:48:41.8 00:39:15.3 16
35 Worland David RedMedical1 M Coral Gables FL 08:48:41.8 00:39:24.6 17
68 AdventureSports Runner4 Adventure Sports M Miami FL 08:48:41.8 00:39:32.8 18
37 Felan Cato RedMedical1 M Coral Gables FL 08:48:41.8 00:39:35.6 19
226 Dominguez Chris CrossFit29_I M Miami FL 10:07:36.4 00:39:40.5 20
72 OrtopedicSportsMC Runner4 Ortopedic Sports Medicine Center M Miami FL 08:48:41.8 00:39:48.7 21
302 Zelaya Rodrigo Team NFC M Miami FL 10:59:46.9 00:39:51.9 22
69 OrtopedicSportsMC Runner1 Ortopedic Sports Medicine Center M Miami FL 08:48:41.8 00:39:59.2 23
42 Scime Marisa Team_Booth_Camp1 F Miami Beach FL 08:48:41.8 00:40:14.2 24 3
308 Lequizamo Steve team hialeah M Miami Beach FL 10:59:46.9 00:40:20.0 25
20 Parada Francisco Los Parceros M Miramar FL 08:48:41.8 00:40:21.5 26
65 AdventureSports Runner1 Adventure Sports M Miami FL 08:48:41.8 00:40:25.7 27 2
250 French George TigerBlood M miami beach FL 10:59:46.9 00:40:27.9 28
291 Zapata Carlos Yeguas M coral springs FL 10:59:46.9 00:40:37.4 29
45 Ortiz Roland Team_Booth_Camp2 M Miami Beach FL 08:48:41.8 00:40:51.2 30
309 Picariello Chris team hialeah M Miami Beach FL 10:59:46.9 00:40:55.5 31
263 Delgado Juan The Untouchables M Miami FL 10:59:46.9 00:41:00.5 32
264 Lizcano William The Untouchables M Miami FL 10:59:46.9 00:41:03.4 33
307 sibbs jordan team hialeah M Miami Beach FL 10:59:46.9 00:41:07.6 34
262 Campagnoli Leonardo The Untouchables M Miami FL 10:59:46.9 00:41:25.0 35 1
232 Carreno Luis CrossFit29_III M Key Biscayne FL 10:07:36.4 00:41:50.9 36
231 Reyes Nick CrossFit29_III M Key Biscayne FL 10:07:36.4 00:41:53.4 37
295 grady scott Gstrings and chicken wings M davie FL 10:59:46.9 00:42:05.7 38
36 Soto Santiago RedMedical1 M Coral Gables FL 08:48:41.8 00:42:07.2 39
209 White Jeremy Team Cheeta M miami beach FL 10:07:36.4 00:42:29.0 40
253 Snell Lauren TigerBlood F miami beach FL 10:59:46.9 00:43:13.6 41
210 Teledo Roger Team Cheeta M miami beach FL 10:07:36.4 00:43:32.3 42
18 Cardona Carlos Los Parceros M Miramar FL 08:48:41.8 00:43:33.6 43
19 Tobon Jader Los Parceros M Miramar FL 08:48:41.8 00:43:34.9 44
21 Amaya Gerardo Los Parceros M Miramar FL 08:48:41.8 00:43:39.3 45
207 hirsch eric Team Cheeta M miami beach FL 10:07:36.4 00:43:44.5 46
238 Sandino Mario The Enforcers M Miami FL 10:59:46.9 00:44:38.4 47
12 Myers Matt RedMedical2 M Miami FL 08:48:41.8 00:44:55.7 48
296 elkins eric Gstrings and chicken wings M davie FL 10:59:46.9 00:44:56.6 49
61 HolisticCenter Runner1 Holistic Center M Miami FL 08:48:41.8 00:45:14.0 50
38 Velarde Sergio RedMedical1 M Coral Gables FL 08:48:41.8 00:46:06.6 51
167 Bravo Jesse US Marshals M Copoer City FL 10:07:36.4 00:46:16.3 52
187 Henderson Shawn CHAOS M Sunrise FL 10:07:36.4 00:46:17.5 53
188 Morley Logan CHAOS M Sunrise FL 10:07:36.4 00:46:20.8 54
10 Carreras Gabriel RedMedical2 M Miami FL 08:48:41.8 00:46:22.6 55
185 Reinking Brook CHAOS M Sunrise FL 10:07:36.4 00:46:24.4 56
169 Vanest Dominique US Marshals M Copoer City FL 10:07:36.4 00:46:28.5 57
186 Fraser Devon CHAOS M Sunrise FL 10:07:36.4 00:46:39.4 58
166 Rivera Gregorio US Marshals M Copoer City FL 10:07:36.4 00:47:22.4 59
168 Qureshi Haroon US Marshals M Copoer City FL 10:07:36.4 00:47:30.8 60
281 Echegaray Oscar Team_Moreira M Coral Gables FL 10:59:46.9 00:48:15.8 61
252 Harris Brett TigerBlood M miami beach FL 10:59:46.9 00:48:28.9 62
293 Cuevas Matteo Yeguas M coral springs FL 10:59:46.9 00:49:57.4 63
292 Gomez Sebastian Yeguas M coral springs FL 10:59:46.9 00:50:08.6 64
304 Lino Christopher Team NFC M Miami FL 10:59:46.9 00:50:11.9 65
235 Ibrahim Frank The Enforcers M Miami FL 10:59:46.9 00:50:25.8 66
240 Rodriguez Mayela OUTLAWS F miami FL 10:59:46.9 00:51:17.3 67
213 paige Runner2 Team_Paige F hollywood FL 10:07:36.4 00:51:44.0 68
62 HolisticCenter Runner2 Holistic Center M Miami FL 08:48:41.8 00:51:59.8 69
215 paige Runner4 Team_Paige F hollywood FL 10:07:36.4 00:52:01.0 70
4 Garcia Jakson Mudder Funkers M Miami FL 08:48:41.8 00:52:11.6 71
214 paige Runner3 Team_Paige F hollywood FL 10:07:36.4 00:52:47.3 72
280 Almazan Alex Team_Moreira M Coral Gables FL 10:59:46.9 00:52:48.8 73
212 paige sandra Team_Paige F hollywood FL 10:07:36.4 00:52:49.3 74
279 Zuniga Luis Team_Moreira M Coral Gables FL 10:59:46.9 00:52:58.4 75
197 Brosseau Tiffany Chasing Tail F Ft.lauderdale FL 10:07:36.4 00:53:40.5 76
225 Lorenzo Tony CrossFit29_I M Miami FL 10:07:36.4 00:54:03.6 77 01:00:00.0 DQ
198 Kerr Darryl Chasing Tail M Ft.lauderdale FL 10:07:36.4 00:54:06.6 78
196 Pietro Kate Chasing Tail F Ft.lauderdale FL 10:07:36.4 00:54:21.9 79
199 Richer Keelan Chasing Tail M Ft.lauderdale FL 10:07:36.4 00:54:29.3 80
63 HolisticCenter Runner3 Holistic Center M Miami FL 08:48:41.8 00:54:39.3 81
278 Moreira Domingo Team_Moreira M Coral Gables FL 10:59:46.9 00:54:52.6 82
237 Mena Francisco The Enforcers M Miami FL 10:59:46.9 00:55:06.9 83
236 Rodriguez Danika The Enforcers F Miami FL 10:59:46.9 00:55:33.9 84
228 Perez Nicole CrossFit29_II F Miami FL 10:07:36.4 00:55:36.7 85
64 HolisticCenter Runner4 Holistic Center M Miami FL 08:48:41.8 00:56:11.1 86
2 Souto Martinez Aileen Mudder Funkers F Miami FL 08:48:41.8 00:56:45.2 87
294 Casseres Gabriel Gstrings and chicken wings M davie FL 10:59:46.9 00:56:46.0 88
3 Martinez Abraham Mudder Funkers M Miami FL 08:48:41.8 00:56:49.6 89
1 Marine Amarys Mudder Funkers F Miami FL 08:48:41.8 00:56:53.5 90
175 Bembanaste Anika Team ABCV F Davie FL 10:07:36.4 00:56:54.7 91
297 philipson alan Gstrings and chicken wings M davie FL 10:59:46.9 00:56:55.5 92
176 Carter Anjanette Team ABCV F Davie FL 10:07:36.4 00:57:08.2 93
227 Trelles Alina CrossFit29_II F Miami FL 10:07:36.4 00:58:28.6 94
9 Murray Taylor RedMedical2 M Miami FL 08:48:41.8 00:58:30.5 95
218 Kelly Kamili Team_Chavez F Hollywood FL 10:07:36.4 00:58:32.3 96
11 Manzano Jorge RedMedical2 M Miami FL 08:48:41.8 00:58:36.1 97
70 OrtopedicSportsMC Runner2 Ortopedic Sports Medicine Center M Miami FL 08:48:41.8 00:58:44.4 98
219 Ugrinska Monika Team_Chavez F Hollywood FL 10:07:36.4 00:58:57.7 99
217 Campbell Donna Team_Chavez F Hollywood FL 10:07:36.4 00:59:14.0 100
174 Durinski Briea Team ABCV F Davie FL 10:07:36.4 00:59:25.0 101
71 OrtopedicSportsMC Runner3 Ortopedic Sports Medicine Center M Miami FL 08:48:41.8 00:59:30.7 102
177 Ortega Verushka Team ABCV F Davie FL 10:07:36.4 00:59:54.2 103
216 Miranda Genaro Team_Chavez M Hollywood FL 10:07:36.4 00:59:59.1 104
208 Skulsky Cenna Team Cheeta F miami beach FL 10:07:36.4 01:00:23.7 105
224 Carreno Jennifer CrossFit29_I F Miami FL 10:07:36.4 01:01:26.3 106
223 Godinez Liz CrossFit29_I F Miami FL 10:07:36.4 01:01:54.3 107
242 Teran Victor OUTLAWS M miami FL 10:59:46.9 01:03:58.9 108
171 Garcia Martha Dirt Diamonds F hollywood FL 10:07:36.4 01:04:19.8 109
239 Marchetti Vairaja OUTLAWS F miami FL 10:59:46.9 01:04:30.7 110
170 wharton robyn Dirt Diamonds F hollywood FL 10:07:36.4 01:05:07.4 111
229 Rodriguez Miguel CrossFit29_II M Miami FL 10:07:36.4 01:06:16.4 112 01:00:00.0 DQ
172 Akerblom Chandra Dirt Diamonds F hollywood FL 10:07:36.4 01:06:50.6 113
173 Chait Sarah Dirt Diamonds F hollywood FL 10:07:36.4 01:07:06.6 114
257 gomez thayron the trapeze artist M miami FL 10:59:46.9 01:21:56.3 115
260 bell sherea the trapeze artist F miami FL 10:59:46.9 01:22:36.4 116
258 vena megan the trapeze artist F miami FL 10:59:46.9 01:22:48.0 117
259 thomas bryan the trapeze artist M miami FL 10:59:46.9 01:22:48.9 118
282 Morales Josanna Team_Morales F Hialeah FL 10:59:46.9 01:54:13.1 119
285 Miel Cindy Team_Morales F Hialeah FL 10:59:46.9 01:56:13.1 120
200 Coulter Todd CCST M Cooper City FL 10:07:36.4 DNF
201 Coulter Kristy CCST F Cooper City FL 10:07:36.4 DNF
202 Snyder Mike CCST M Cooper City FL 10:07:36.4 DNF
203 Tavares Eric CCST M Cooper City FL 10:07:36.4 DNF
230 Hernandez Moises CrossFit29_II M Miami FL 10:07:36.4 DNF
310 De La Salas Sergio team hialeah M Miami Beach FL 10:59:46.9 DNF
48 Ortiz Matt Team_Booth_Camp2 M Miami Beach FL 08:48:41.8 DNF
47 Ortiz David Team_Booth_Camp2 M Miami Beach FL 08:48:41.8 DNF
46 Balda Edd Team_Booth_Camp2 M Miami Beach FL 08:48:41.8 DNF
284 Morales Orlando Team_Morales M Hialeah FL 10:59:46.9 DNF
283 Gonzales Loudes Team_Morales F Hialeah FL 10:59:46.9 DNF
251 Isicoff Jamie TigerBlood F miami beach FL 10:59:46.9 DNF

Wave#2 (9:00am) is separate – not included in the above results, and points will be added to the overall series raking as if it was a separate event.


SOLO FEMALE – Top 4:

1st: Christina Krezmien (45:35)
2nd: Stephanie Bott (50:37)
3rd: Alessandra Angelini (50:44)
4th: Christine Hawk (51:08)

Bib Lastname Firstname Gender Age City State Start Finish Overall Points Penalty Comment
96 KREZMIEN CHRISTINA F 37 FORT LAUDERDALE FL 09:18:29.9 00:45:35.1 1 4
149 Bott Stephanie F 37 Miami FL 09:18:29.9 00:50:37.1 2 3
150 Angelini Alessandra F 28 Miami FL 09:18:29.9 00:50:44.7 3 2
148 Hawk Christine F 30 Miami FL 09:18:29.9 00:51:08.3 4 1
155 Richards Talia F 31 Miami FL 09:18:29.9 00:51:28.9 5
81 RUE CAROLINA F 35 FORT LAUDERDALE FL 09:18:29.9 00:51:44.0 6
56 Haner Jessica F 38 Miami FL 09:18:29.9 00:54:58.1 7
145 Aughtman Wendy F 40 Coral Gables FL 09:18:29.9 00:55:10.4 8
147 Aguilera Cristin F 34 Miami FL 09:18:29.9 00:56:28.5 9
94 Kampman Saskia F 36 Fort Lauderdale FL 09:18:29.9 00:56:29.6 10
92 Gibson Holly F 49 Fort Lauderdale FL 09:18:29.9 00:56:38.7 11
115 Sklar Rochelle F 43 Miami FL 09:18:29.9 00:56:42.6 12
124 Rivero Marissa F 30 Miami FL 09:18:29.9 00:57:14.2 13
51 Sellman Alison F 34 Miami FL 09:18:29.9 00:57:59.3 14
52 Anselmo Kimberly F 35 Miami FL 09:18:29.9 00:59:10.7 15
325 Lopez Ximena F 27 Miami FL 09:18:29.9 00:59:41.9 16
131 Ortiz Tatiana F 31 Miami FL 09:18:29.9 00:59:51.6 17
156 Armas Melissa F 32 Miami FL 09:18:29.9 01:00:16.2 18
49 Young Laura F 36 Miami FL 09:18:29.9 01:00:23.8 19
158 Cosio Beatriz F 41 Miami FL 09:18:29.9 01:00:43.9 20
332 DeLaCruz Bibi F 50 Miami FL 09:18:29.9 01:01:13.0 21
146 Cuervo Natalia F 36 Miami FL 09:18:29.9 01:02:04.5 22
53 Gaitan Loren F 35 Miami FL 09:18:29.9 01:02:40.0 23
57 Troyan Kateryna F 30 Miami FL 09:18:29.9 01:02:40.2 24
123 Alameda Monica F 33 Miami FL 09:18:29.9 01:03:26.4 25
91 Muller Maria F 25 Fort Lauderdale FL 09:18:29.9 01:03:53.1 26
324 McKeever Jada F 36 Cutler Bay FL 09:18:29.9 01:04:02.3 27
153 Borowsky Lauren F 36 Coconut Grove FL 09:18:29.9 01:04:15.4 28
139 Ferranti Nadine F 31 Miami FL 09:18:29.9 01:06:12.5 29
336 Cabrera Jamie F 31 Miami FL 09:18:29.9 01:06:50.5 30
110 Benson Kari F 46 Hollywood FL 09:18:29.9 01:07:26.0 31
90 Marlow Kimberly F 50 Fort Lauderdale FL 09:18:29.9 01:08:21.1 32
98 Saavdra Tamini F 35 Plantation FL 09:18:29.9 01:08:38.2 33
111 Gerstenbluth Tania F 41 Hollywood FL 09:18:29.9 01:08:47.8 34
113 Burstiein Esther F 40 Hollywood FL 09:18:29.9 01:08:52.5 35
117 Farkas Susan F 39 Hollywood FL 09:18:29.9 01:09:02.0 36
142 Wylde Jennifer F 34 Miami FL 09:18:29.9 01:14:20.6 37
138 Simmons Melissa F 32 Miami FL 09:18:29.9 01:14:51.6 38
133 Hopman Suzell F 43 Miami FL 09:18:29.9 01:15:34.2 39
129 Rodriguez-Pereira Cindy F 33 Miami FL 09:18:29.9 01:17:47.3 40
326 Perez Melissa F 33 Miami Beach FL 09:18:29.9 01:22:34.7 41 01:00:00.0 Wrong wave penalty
136 Boshetti Silvie F 41 Coral Gables FL 09:18:29.9
122 Oliveira Virginia F 36 Miami FL 09:18:29.9
335 Fara Jenaia F 31 09:18:29.9
107 Hodley Asha F 34 Miami FL 09:18:29.9
83 Begelman Carol F 45 Miami FL 09:18:29.9
84 Sodupe Niurka F 46 Miami FL 09:18:29.9

SOLO MALE – Top 4:

1st: Kevin Kohan (38:47)
2nd: Allan Ajoy (39:50)
3rd: Andrew Andras (40:03)
4th: Robert Coward (40:22)

Bib Lastname Firstname Gender Age City State Start Finish Overall Points Penalty Comment
82 KOHAN KEVIN M 33 FORT LAUDERDALE FL 09:18:29.9 00:38:47.8 1 4
89 Ajoy Allan M 39 Miami Beach FL 09:18:29.9 00:39:50.9 2 3
80 Andras Andrew M 40 Miami FL 09:18:29.9 00:40:03.8 3 2
73 Coward Robert M 50 Ft Lauderdale FL 09:18:29.9 00:40:22.3 4 1
151 Carneiro Leandro M 31 Miami FL 09:18:29.9 00:40:34.3 5
74 Lofroos Michael M 47 Ft Lauderdale FL 09:18:29.9 00:40:42.7 6
79 Reno Douglas M 45 Miami FL 09:18:29.9 00:40:55.6 7
135 Boschetti Jose M 54 Coral Gables FL 09:18:29.9 00:41:35.5 8
157 Fernandez Jorge M 39 Miami FL 09:18:29.9 00:43:38.9 9
75 Tenorio Danny M 47 Ft Lauderdale FL 09:18:29.9 00:44:16.4 10
126 Hopta Tyler M 21 Miami FL 09:18:29.9 00:44:22.3 11
143 Conde Pablo M 62 Miami FL 09:18:29.9 00:44:37.7 12
78 Watson Nile M 34 Culer Bay FL 09:18:29.9 00:44:52.8 13
95 KREZMIEN CHAD M 38 FORT LAUDERDALE FL 09:18:29.9 00:49:06.0 14
114 Tawil Jack M 41 Hollywood FL 09:18:29.9 00:49:54.8 15
140 Matute Leonel M 29 Miami FL 09:18:29.9 00:50:28.0 16
154 Rosell Frank M 37 Coral Gables FL 09:18:29.9 00:51:17.4 17
137 Medina Ronald M 47 Miami FL 09:18:29.9 00:51:29.2 18
330 McGrager Randy M 25 09:18:29.9 00:52:47.3 19
134 Arvesa Manny M 58 Miami FL 09:18:29.9 00:54:33.6 20
120 Trinidad Guido M 34 Miami FL 09:18:29.9 00:55:33.8 21
118 Tawil Eduardo M 45 Hollywood FL 09:18:29.9 00:56:27.5 22
55 Haner Noah M 44 Miami FL 09:18:29.9 00:57:20.5 23
125 Ham Rafael M 26 Miami FL 09:18:29.9 00:57:28.4 24
132 Hopman Justin M 43 Miami FL 09:18:29.9 00:57:40.6 25
50 Sellman Jeff M 34 Miami FL 09:18:29.9 00:57:57.2 26
121 Chovel Alan M 35 Miami FL 09:18:29.9 01:00:52.4 27
93 De Leon Jose M 47 miami FL 09:18:29.9 01:03:10.0 28
97 Tennant Joshua M 39 Coconut Creek FL 09:18:29.9 01:03:44.8 29
152 Ginsberg Randy M 40 Coconut Grove FL 09:18:29.9 01:04:08.4 30
331 Ferranti Michael M 28 09:18:29.9 01:06:02.4 31
193 Piedra Antonio M 41 Miami FL 09:18:29.9 01:06:33.2 32
119 Derzavich Arie M 42 Aventura FL 09:18:29.9 01:08:29.4 33
112 Cusnir Mike M 44 Hollywood FL 09:18:29.9 01:09:22.8 34
128 Rodriguez Hector M 40 Miami FL 09:18:29.9 01:09:57.1 35
141 Rosell Frank M 37 Coral Gables FL 09:18:29.9 01:10:15.4 36
54 Folsom Tom M 39 Miami FL 09:18:29.9 01:10:24.2 37
130 Roche Alejandro M 44 Miami FL 09:18:29.9 01:17:08.3 38
116 Sklar Neal M 47 Miami FL 09:18:29.9 DNF
127 Iamarque John M 39 Miami FL 09:18:29.9 DNF
144 Gagliardi Nestor M 36 Coral Gables FL 09:18:29.9 DNF
315 Darby Dave M 26 Miami Beach FL 09:18:29.9 DNF

COEDS – Top 4:

1st: “Tigerblood Couple” w/ Kayla Howell & Juan Fernandez-Barquin (44:09)
2nd: “Diehard” w/ Victor Souto & Claudete Schierholt (56:53)
3rd: “Crossfit Affliction” w/ Victoria & Edward Roberts (01:10:45)
4th: “Team Comroe” w/ Alyssa Comroe & “Tarzan” (01:16:25)

Bib Lastname Firstname TeamName Gender City State Start Finish Overall Points Penalty Comment
105 Fernandez-Barquin Juan TigerBloodCouple M West Palm Beach FL 09:18:29.9 00:44:08.4 1
106 Howell Kayla TigerBloodCouple F West Palm Beach FL 09:18:29.9 00:44:09.7 2 4
76 Schierholt Claudete Diehard F Surfside FL 09:18:29.9 00:56:52.9 3
77 Souto Victor Diehard M Surfside FL 09:18:29.9 00:56:53.1 4 3
99 Roberts Edward CrossFit Affliction M Davie FL 09:18:29.9 01:10:43.3 5
100 Roberts Victoria CrossFit Affliction F Davie FL 09:18:29.9 01:10:45.2 6 2
109 Comroe Runner2 Team_Comroe M Miami FL 09:18:29.9 01:16:12.8 7
108 Comroe Alyssa Team_Comroe F Miami FL 09:18:29.9 01:16:25.2 8 1
178 Perez Rebeka Perez F Miami FL 09:18:29.9 01:19:11.5 9 01:00:00.0 wrong wave
179 Gutierrez Modesto Perez M Miami FL 09:18:29.9 01:19:31.4 10 01:00:00.0 wrong wave

TEAMS – Top 2:

1st: “Real Men of Genious” (56:05);
2nd: “Team Yormack” (56:17)

Bib Lastname Firstname TeamName Gender City State Start Finish Overall Points
102 Yormack Adam Yormack M Aventura FL 09:18:29.9 00:41:00.8 1
103 Sooklal Dave Yormack M Aventura FL 09:18:29.9 00:42:41.0 2
104 Lazzara Domenick Yormack M Aventura FL 09:18:29.9 00:49:02.1 3
85 Baez Pablo REAL MEN OF GENIOUS M Miami FL 09:18:29.9 00:55:44.5 4
87 Collazo Peter Peedro REAL MEN OF GENIOUS M Miami FL 09:18:29.9 00:55:50.7 5
86 Pichardo Ralph Tutti REAL MEN OF GENIOUS M Miami FL 09:18:29.9 00:55:56.0 6
88 Baez Javier The Captain REAL MEN OF GENIOUS M Miami FL 09:18:29.9 00:56:05.8 7 4
101 Neimand Ari Yormack M Aventura FL 09:18:29.9 00:56:17.5 8 3